Aktualności

theCFO jako wyłączny doradca Medyk Poznań w transakcji sprzedaży 100% udziałów na rzecz Air Liquide


Warszawa, 1 lipca, 2020

theCFO z przyjemnością informuje o podpisaniu ostatecznej wiążącej umowy nabycia udziałów pomiędzy udziałowcami NZOZ Medyk-Poznań („Medyk” lub „Spółka”) a Air Liquide Polska, spółką zależną od Air Liquide Group, dotyczącą sprzedaży 100% udziałów w Medyk do ALP.

theCFO działała jako wyłączny doradca M&A oraz wyłączny doradca finansowy na rzecz udziałowców Medyk w tej transakcji, a także jako główny negocjator transakcji wraz z G’N’LAW, kancelarią prawną z Poznania wyspecjalizowaną w obszarze fuzji i przejęć. theCFO jest firmą doradczą w zakresie fuzji i przejęć dla przedsiębiorców, korporacji i funduszy Private Equity działających w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, koncentrując się przede wszystkim na transakcjach kapitałowych, pozyskiwaniu kapitału na rozwój i sukcesji właścicielskiej. Wspieramy klientów od samego początku do końca procesu transakcyjnego, aktywnie uczestnicząc w określaniu kryteriów transakcji i jej pomyślnej realizacji.

Medyk (https://www.medyk-poznan.pl/) jest specjalistycznym niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu. Od momentu utworzenia w 1999r. przez rodzinę Grottel, firma rozwinęła działalność ukierunkowaną na świadczenie usług medycznych w zakresie domowej wentylacji oddechowej zarówno dla dorosłych pacjentów, jak i dzieci. Ponadto firma rozwijała się w kilku innych dziedzinach, przede wszystkim w zakresie hospicjum i medycynie paliatywnej oraz w opiece ambulatoryjnej poprzez swoją klinikę medyczną w Poznaniu. Każdego roku Medyk obsługuje tysiące pacjentów w województwie wielkopolskim.

Grupa Air Liquide Polska (https://pl.airliquide.com/branze/opieka-zdrowotna, https://pl.vitalaire.com/), będąca częścią grupy Air Liquide notowanej na giełdzie papierów wartościowych Euronext w Paryżu, światowego lidera w dziedzinie gazów, technologii i usług dla przemysłu i opieki zdrowotnej, osiągającej przychody w wysokości 21,9 miliarda euro, obsługującej ponad 3,7 miliona klientów i pacjentów oraz zatrudniającej 67 000 pracowników. Air Liquide Healthcare, która jest częścią Air Liquide Group, jest głównym światowym graczem w domowej opiece zdrowotnej, ekspertem w dziedzinie przewlekłych chorób w domu oraz dostawcą gazów medycznych i produktów higienicznych dla szpitali. 16 500 pracowników obsługuje 1,7 miliona pacjentów w domu oraz 15 000 szpitali i klinik w ponad 35 krajach. W ciągu ostatnich lat Air Liquide Polska zdobyła znaczącą pozycję na polskim rynku domowej opieki zdrowotnej.

Zamknięcie transakcji miało miejsce 1 lipca 2020r. w Warszawie. Strony uzgodniły nie ujawniać szczegółów transakcji.