Aktualności

theCFO jako wyłączny doradca M&A Hortimex w transakcji sprzedaży udziałów na rzecz Avallon


Warszawa, 1 czerwca, 2022

theCFO z przyjemnością informuje o podpisaniu ostatecznej wiążącej umowy nabycia pakietu kontrolnego udziałów pomiędzy udziałowcami Hortimex Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie („Hortimex” lub „Spółka”) a Avallon MBO Fund III S.C.A. SICAV-RAIF z siedzibą w Luksemburgu („Avallon”).

Hortimex (https://hortimex.pl/en/home/) jest firmą rodzinną działającą od 1988, która pełni rolę platformy dla światowych producentów zaawansowanych surowców spożywczych w Polsce. Hortimex to specjalistyczne przedsiębiorstwo wspierające producentów zaawansowanych składników spożywczych oraz producentów żywności. Tym pierwszym oferuje wsparcie sprzedaży i dystrybucji ich produktów firmom spożywczym na rynku polskim, a także opiekę nad rozwojem i zacieśnianiem relacji biznesowych z producentami. Z kolei producentom żywności Spółka zapewnia fachowe doradztwo w zakresie opracowywania unikalnych receptur, zgodnych z najnowszymi światowymi trendami, a także dostawy funkcjonalnych surowców.

Avallon (https://www.avallon.pl/en) to doświadczony i zaufany inwestor w procesie wykupów menedżerskich. Od 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Brał udział w ponad 100 transakcjach, a łączna wartość funduszy, które zgromadził do celów inwestycyjnych to ponad 300 milionów EUR.

theCFO działała jako wyłączny doradca M&A oraz wyłączny doradca finansowy na rzecz udziałowców Hortimex w tej transakcji, a także jako główny negocjator transakcji wraz z Grzywaczewski Kancelaria Prawna sp. k. z Poznania wyspecjalizowaną w obszarze fuzji i przejęć. theCFO jest firmą doradczą w zakresie fuzji i przejęć dla przedsiębiorców, korporacji i funduszy Private Equity działających w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, koncentrując się przede wszystkim na transakcjach kapitałowych, pozyskiwaniu kapitału na rozwój i sukcesji właścicielskiej. Wspieramy klientów od samego początku do końca procesu transakcyjnego, aktywnie uczestnicząc w określaniu kryteriów transakcji i jej pomyślnej realizacji.

Zamknięcie transakcji miało miejsce 31 maja 2022r. w Warszawie.