Aktualności

theCFO jako wyłączny doradca M&A Lisner w transakcji nabycia Graal


Poznań, 20 luty, 2023

theCFO ma przyjemność poinformować o podpisaniu umowy zakupu udziałów pomiędzy Lisner Holding („Lisner”) i Abris Capital Partners („Abris”) oraz Bogusławem Kowalskim w celu nabycia 100% udziałów w Grupie Graal, w części związanej z kategoriami konserw rybnych, dań gotowych i marynat. Podpisanie odbyło się 16 lutego 2023 roku w Warszawie. Sfinalizowanie transakcji jest warunkowane uzyskaniem zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

theCFO działała jako wyłączny doradca M&A kupującego oraz członek zespołu negocjacyjnego.

Informacja prasowa: Lisner ma apetyt na nowe kategorie (portalspozywczy.pl)

***

theCFO jest firmą doradczą w zakresie fuzji i przejęć dla przedsiębiorców, korporacji i funduszy private equity działających w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, koncentrując się przede wszystkim na przejęciach, transakcjach nabycia pakietów większościowych, pozyskiwaniu kapitału na rozwój i sukcesji właścicielskiej. Wspieramy klientów od samego początku do końca procesu transakcyjnego, aktywnie uczestnicząc w określaniu kryteriów transakcji i jej pomyślnej realizacji.

  • Nabywca – Lisner (https://www.lisner.pl/), z siedzibą w Poznaniu, należy do koncernu UTM (Unternehmensgruppe Theo Müller), w skład którego wchodzą liczne, dostępne na całym świecie, znaczące marki z branży mleczarskiej, rybnej i delikatesowej (w tym dressingów) oraz z sektora usług. W Polsce UTM reprezentują głównie brandy Müller i Lisner. Ambicją UTM i Lisner jest wychodzenie naprzeciw potrzebom konsumentów poprzez poszerzanie oferty produktowej w segmencie rybnym i delikatesowym. Planowana przez Lisner akwizycja wspiera te aspiracje i ma potencjał wzbogacić portfolio o nowe, komplementarne produkty.
  • Sprzedający – Abris (https://abris-capital.com/), z siedzibą w Nikozji na Cyprze, jest wyspecjalizowanym funduszem private equity, skoncentrowanym na inwestycjach w średnie przedsiębiorstwach w krajach Europy Środkowej. Bogusław Kowalski, jest założycielem grupy Graal, który w 2017 roku związał kapitałowo grupę z Abris.
  • Przedmiot transakcji – grupa Graal (https://graalgroup.com.pl/en/), z siedzibą w Wejherowie, jest producentem oferującym zróżnicowane portfolio w kategorii rybnej i mięsnej, m. in. pod markami Graal, Neptun i Kuchnia Staropolska jak również pod markami własnymi. Flagowymi produktami grupy są konserwy rybne.